Осветлување оптичка облога против отсјај SL-RF-AF-030A

Краток опис:

Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Име на брендот: Шинланд
Материјал: компјутер од оптичка класа
Облик: Тркалезна
Стил: Дотерување против сјај
Боја: Вакум алуминиумско позлата
Дијаметар:Φ:30,0мм В:8,2мм Φ:19,8мм
Агол:
Примена: Лед светла
Сертификација: ROHS, UL
Пакување: Пакување отпорно на прашина, отпорно на удари, Пакување во послужавник


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација на производот

1) Тип: Облога против сјај за лед светло
2) Број на модел: SL-RF-AF-030A
3) Материјал: компјутер
4) Бои L001,Y103,L401,L103,L501,L304,L301,L102,Y206,Y204,L201,Y003
5) Рефлективна ефикасност:  
6) Димензии: Φ:30,0мм В:8,2мм Φ:19,8мм (дијаметар*висина*пречник на дното)
7) Температура на употреба: .-20℃ +120℃
8) Лого: Прилагодено остварливо
9) Сертификација: UL, RoHS
10) Пакување Пакување на послужавник
11) Услови за плаќање Т/Т
12) Пристаниште Шенжен, ДонгГуанг
13) Време на водство 3-7 дена за нарачка на примерок, 7-15 дена за масовен производ
14) Апликација Рефлектор, надолна светлина, светлосна патека ... и др
15) Рефлектор на натпревари SL-RF-AA-022A
SL-PL-AG-020A

 

НАШИОТ СЕРТИФИКАТ

сертификат

НАШАТА РАБОТИЛНИЦА

фабрика

НАША ИЗЛОЖБА

изложба

НАШИОТ ТИМ

тим

Пакување

пакување11
пакување10
пакување12
пакување 9

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја